Role teatralne i filmowe

Aktorka

SPEKTAKLE AKTUALNIE W REPERTUARZE
ROLE TEATRALNE
Data premiery Tytuł Rola Reżyseria
2015-03-07 „Młynarski obowiązkowo” Wojciech Młynarski
Teatr 6.piętro
Warszawa
Gość specjalny Jacek Bończyk
2015-01-10 „Polityka” Włodzimierz Perzyński
Teatr 6.piętro
Warszawa
Panna Franciszka Eugeniusz Korin
2014-09-26 „Psiunio” Agnès i Daniel Besse
Teatr Kamienica
Warszawa
Grzegorz Chrapkiewicz
2014-10-30 „Makabreski”
Teatr Syrena

Jerzy Bielunas
2013-11-09 „Słoneczni chłopcy” Neil Simon
Teatr 6.piętro
Warszawa
(w sekwencji telewizyjnej) Olga Lipińska
2012-12-16 „Hallo Szpicbródka” Ludwik Starski
Teatr Syrena
Warszawa
Makosia Wojciech Kościelniak
2012-11-06 „Roma i Julian” Krzysztof Jaroszyński
Teatr Kamienica
Warszawa
matka Juliana Krzysztof Jaroszyński
2011-05-23 „Własność znana jako Judy Garland” Billy Van Zandt
Teatr Capitol
Warszawa
Judy Garland Sławomir Chwastowski
2009-11-14 „Akompaniator” Anna Burzyńska
Teatr Syrena
Warszawa
Śpiewaczka Grzegorz Chrapkiewicz
2009-07-10 „KRZYSZTOF M. HIPNOZA” Krzysztof Materna
Teatr Polonia
Warszawa
Gościnnie Krzysztof Materna
2008-11-30 „Pomalu, a jeszcze raz!” Igor Šebo
Teatr Capitol
Warszawa
Hanna Robert Talarczyk
2008-04-24 „Kobieta Pierwotna” Sigitas Parulskis
Teatr Bajka
Warszawa
Ewa Arkadiusz Jakubik
2007-05-18 „Powróćmy jak za dawnych lat” Piosenki mistrza Jurandota
Teatr Syrena Warszawa
Krzysztof Jaślar
2007-11-30 „Bożyszcze kobiet” Neil Simon
Teatr Syrena Warszawa
Jenny Cezary Morawski
2007-01-21 „Spadkobiercy” Krief Alain
Teatr „Scena Prezentacje”
Warszawa
Romuald Szejd
2006-11-24 „Songi” Bertolt Brecht
Teatr Komedia
Warszawa
Tomasz Dudkiewicz
2006-06-16 „Bloczek” Carole Greep
Teatr „Scena Prezentacje”
Warszawa
Lea Romuald Szejd
2006-04-07 „Stepping out” Richard Harris
Teatr Komedia
Warszawa
Mavis Krzysztof Jasiński
2005-10-28 „Pecunia non olet?” Cezary Harasimowicz
Teatr Syrena
Warszawa
Malina Wojciech Malajkat
2002-07-20 „Kwiaty we włosach” Klenczon K., Krajewski S.
Przedstawienie impresaryjne
Andrzej Strzelecki
2002-06-14 „Chicago” John Kander
Teatr komedia
Warszawa
Mama Morton Krzysztof Jasiński
2000-01-10 „Kamienica na Nalewkach”
Teatr Żydowski
Warszawa
Szymon Szurmiej, Gołda Tencer
1998-11-30 „Adam Mickiewicz śmieszy tumani przestrasza” Adam Mickiewicz
Teatr Dramatyczny
Warszawa
Piotr Cieslak
1997-03-15 „Criminale tango” Wojciech Młynarski
Teatr Rampa Warszawa
Wojciech Młynarski
1996-03-10 „Ildefonsjada, czyli Sen o letniej nocy” Konstanty Ildefons-Gałczyński
Teatr Dramatyczny Warszawa
Piotr Cieślak
1993-11-27 „Iwaszkiewicz” Jarosław Iwaszkiewicz
Teatr Nowy
Warszawa
Adam Hanuszkiewicz
1993-08-13 „Stronami deszcze stronami pogoda…” Jarosław Iwaszkiewicz
Teatr Nowy
Warszawa
Adam Hanuszkiewicz
1993-03-11 „Tercet, czyli kwartet” Program składany
Przedstawienie impresaryjne
Marcin Sosnowski
1992-10-17 „Cząber z Gombra” Witold Gombrowicz
Teatr Nowy
Warszawa
Matka Adam Hanuszkiwicz
1992-06-26 „Cabaret” John Kander
Teatr Muzyczny-Operetka Wrocławska
Sally Bowles (gościnnie) Jan Szurmiej
1991-06-01 „Cyd” Jan Andrzej Morsztyn
Teatr Nowy
Warszawa
Królewna Adam Hanuszkiewicz
1991-04-06 „Ubu Król, czyli Polacy. Improwizacje” Alfred Jarry
Teatr Nowy
Warszawa
Faternité Adam Hanuszkiewicz
1991-02-23 „Peer Gynt ” Ibsen Henryk
Teatr Nowy
Warszawa
Bergiffendeldt Waldemar Zawodziński
1990-12-31 „Zapolska, Zapolska” Adam Hanuszkiewicz (scen.)
Teatr Nowy
Warszawa
Fin-de-siecle’istka Adam Hanuszkiewicz
1990-09-04 „Parady” Jan Potocki
Teatr Nowy
Warszawa
Staszczyk Andrzej
1990-03-30 „Wyzwolenie. Wyspiański – Norwid” Stanisław Wyspiański
Teatr Nowy
Warszawa
Adam Hanuszkiewicz
1990-01-25 „Wesele” Stanisław Wyspiański
Teatr Nowy
Warszawa
Rachela Adam Hanuszkiewicz
1989-07-02 „Parady” Jan Potocki
Teatr za Daleki
Warszawa
Staszczyk Andrzej
1989-06-10 „Zamek w Szwecji” Francoise Sagan
Teatr Komedia
Warszawa
Ofelia Olga Lipińska
1988-12-03 „Zezowate szczęście – etap II” Jerzy Stefan Stawiński
Teatr Komedia
Warszawa
Renata Maciej Domański
1988-04-29 „Czego nie widać” Michael Frayn
Teatr Komedia
Warszawa
Brooke Ashton Grzegorz Warchoł
1986-07-11 „Happy End” Bertolt Brecht, Dorothy Lane, Kurt Weill
Teatr Komedia
Warszawa
Lilian Holiday „Alleluja Lilian” Olga Lipińska
1985-05-24 „Kabaretowa mysz” Widowisko kabaretowe
Teatr Komedia
Warszawa
Olga Lipińska
1984-06-19 „Kram z piosenkami” Leon Schiller
Teatr Komedia
Warszawa
Dama, Koleżanka Jadwigi, Maszkaron, Pani, Panieneczka, Panienka z mamusią, Panna Marianna, Subretka, Zalotnica Olga Lipińska
1982-12-31 „Śmiechowisko” Program składany
Teatr Komedia
Warszawa
Olga Lipińska
1982-12-05 „Niebo zawiedzionych” Bertolt Brecht
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza
Warszawa
Lena Szurmiej
TEATR TV
Data premiery Tytuł Rola Reżyseria
2007-03-26 „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
Teatr Telewizji
Dorota Olga Lipińska
2004-01-26 „Wampir” Wojciech Tomczyk
Teatr Telewizji
Marianna Nawrocka Maciej Dejczer
2003-12-08 „Ja się nie boję Braci Rojek” Konstanty Ildefons Gałczyński
Teatr Telewizji
Olga Lipińska
2003-09-29 „Siła komiczna” Alan Ayckbourn
Teatr Telewizji
Prim Janusz Majewski
2003-05-05 „Pułkownik Ptak” Christo Bojczew
Teatr Telewizji
Pepa Olga Lipińska
2003-01-13 „Wesołych świąt” Alan Ayckbourn
Teatr Telewizji
Ewa Jackson Gustaw Holoubek
2001-02-19 „Diabelskie nasienie” Ivo Brešan
Teatr Telewizji
Wugrinec Olga Lipińska
1999-12-25 „Anielska cierpliwość” Justyna Holm
Teatr Telewizji
Ada Paweł Wojtowicz
1997-03-16 „Komedia sytuacyjna” Johnnie Mortimer, Brian Cooke
Teatr Telewizji
Panna Trotter Anna Minkiewicz
1997-01-20 „Baryłeczka” Guy de Maupassant
Teatr Telewizji
Pani Carre-Lamadon Olga Lipińska
1996-12-08 „Miki” Marek Rębacz
Teatr Telewizji
Ewa Janusz Majewski
1995-02-06 „Nikt mnie nie zna” Aleksander Fredro
Teatr Telewizji
Marta Andrzej Łapicki
1994-11-30 „Intruz” Łukasz Wylężałek
Teatr Telewizji
Marcyna Łukasz Wylężałek
1994-10-30 „Kłopoty wdowy” Anthony Shaffer
Teatr Telewizji
Claire Janusz Majewski
1994-10-24 „Egipska pszenica” Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Teatr Telewizji
Karolina Olga Lipińska
1994-03-11 „Nim przyjdzie wiosna” Jarosław Iwaszkiewicz
Teatr Telewizji
Adam Hanuszkiewicz
1994-01-01 „Manhhatan Poker” Simon Neil
Teatr Telewizji
Cecylia Janusz Majewski
1993-09-16 „Upiór w kuchni” Patrick G. Clark
Teatr Telewizji
Cynthia Collins Janusz Majewski
1993-02-06 „Arlekinada” Terence Rattigan
Teatr Telewizji
Muriel Stanisław Mączyński
1992-12-28 „Gwałtu co się dzieje” Aleksander Fredro
Teatr Telewizji
Barbara Olga Lipińska
SERIALE:
2015 „O mnie się nie martw”
reż: Michał Rogalski
rola: Pani Irena
2012 „Hotel 52„”
reż: Michał Kwieciński
Grzegorz Kuczeriszka
rola: Zyta Marczewska
2011 „Spadkobiercy”
reż: Dariusz Kamys
rola: Olivia
2010, 2013- „Bondynka”
reż: Mirosław Gronowski
rola: Auguścikowa
2010-2011 „Daleko od noszy 2”
reż: Krzysztof Jaroszyński
Maciej Kraszewski
rola: Siostra Genowefa Basen
2009 „Grzeszni i bogaci”
reż: Maciej Kowalewski
rola: służąca Rołz
2007 „Ja wam pokażę!”
reż: Denis Delic
rola: Jagoda
2006 „Magda M.” rola: Tusia Dobkiewicz
2006-2008 „Hela w opałach”
reż: Andrzej Kostenko
Magda Targosz
Patrick Yoka
rola: Pani Krawczyk (gościnnie)
2005 „Boża podszewka II”
reż: Izabella Cywińska
rola: Józia Jurewicz-Górna,
siostra Maryśki
2005-2009 „Niania”
reż: Jurek Bogajewicz
rola: Stefa (gościnnie)
2004-2009 „Rodzina Zastępcza Plus” rola: Jadzia, kuzynka Kwiatkowskich
2003 „Tygrysy Europy 2”
reż: Izabella Cywińska
rola: „Bezpruderyjna” Zaza,
kandydatka na żonę Huberta (gościnnie)
2003-2010 „Daleko od noszy”
reż: Krzysztof Jaroszyński
rola: Siostra Genowefa Basen
2003-2004 „Rodzinka”
reż: Patrick Yoka
rola: Ilona, instruktorka Jogi (gościnnie)
2002-2003 „Kasia i Tomek”
reż: Jurek Bogajewicz
rola: Inspektor Mańkowska z urzędu skarbowego (gościnnie)
2001-2003 „Szpital na perypetiach”
reż: Krzysztof Jaroszyński
rola: Siostra Genowefa Basen
2000 „Plebania”
rola: Ala Bednarek (gościnnie)
1999 „Palce lizać”
reż: Michał Kwieciński
Radosław Piwowarski
rola: Burmistrzowa (gościnnie)
1999 „Na dobre i na złe”
reż: Teresa Kotlarczyk
rola: Ewa, matka Rafała (2004) (gościnnie)
1999-2004 „Rodzina Zastępcza” rola: Jadzia, kuzynka Kwiatkowskich
1999-2004 „Graczykowie”
reż: Krzysztof Jaroszyński
Ryszard Zatorski
rola: Barbara Oberman (gościnnie)
1997 „Boża podszewka”
reż: Izabella Cywińska
rola: Józia Jurewicz-Górna,
siostra Maryśki
1997 „Wojenna narzeczona (Bride of War)”
reż: Peter Edwards
rola: Żona farmera (gościnnie)
1996 „Awantura o Basię”
reż: Kazimierz Tarnas
rola: Marcysia
1996 „Tajemnica Sagali”
reż: Jerzy Łukaszewicz
rola: Barmanka (gościnnie)
1996 „Bar Atlantic”
reż: Janusz Majewski
rola: mgr Wanda(gościnnie)
1989 „Odbicia”
reż: Jakub Z. Ruciński
rola: Członkini zespołu tanecznego (gościnnie)
1980-2000 „Dom”
reż: Jan Łomnicki
rola: Lodzia „Cielęcina”, handlarka mięsem (gościnnie)
FILM FABULARNY:
2010 „Belcanto”
reż: Ryszard Maciej Nyczka
rola: Pani Przewodnik
2009 „Zamiana„”
reż: Konrad Aksinowicz
rola: Iwonka
2009 „Magiczne drzewo”
reż: Andrzej Maleszka
rola: Ciotka
1998 „Złoto dezerterów”
reż: Janusz Majewski
rola: Strażniczka w banku
1995 „Awantura o Basię”
reż: Kazimierz Tarnas
rola: Marcysia
1995 „Nic śmiesznego”
reż: Marek Koterski
rola: Asystentka reżysera filmu „Klęska”
1992 „Kawalerskie życie na obczyźnie”
reż: Andrzej Barański
rola: Trzecia kobieta Krauzelnika
1983 „Punkty za pochodzenie”
reż: Franciszek Trzeciak
rola: Kandydatka rycytująca „Inwokacje”
1980 „Lęk przestrzeni”
reż: Krzysztof Nowak
rola: Dorota
Dubbing:
2008 „Wyprawa na Księżyc 3D (Fly Me To The Moon)”
reż: Ben Stassen
postać: Nadia
2005 „Kurczak Mały„ (Chicken Little)”
reż: Mark Dindal
postać: Luśka Kuperczak
2004 „Iniemamocni (The Incredibles)”
reż: Brad Bird
postać: Malina
2004 „RRRrrrr!!!”
reż: Alain Chabat
postać: Żona Wodza