„Małżeństwo doskonałe”

Zapraszamy Was serdecznie 28.06 o godz 18.00 do księgarni Book Book ul.Hoża 29/31 w Warszawie na spotkanie z Wojciechem Karolakiem i Krystyną Pytlakowską poświęcone książce „Małżeństwo doskonałe Czy ty wiesz, że ja cię kocham…” opowiadającej o niezwykłym związku słynnego jazzmana z Marią Czubaszek. Hania będzie gościem spotkania, przeczyta fragment książki. Spotkanie poprowadzi Violetta Ozminkowski.

 

W długiej rozmowie z Wojciechem Karolakiem autorce udało się stworzyć bardzo intymny portret zarówno nieszablonowego związku, jak i samej Marii Czubaszek – bez powielania doskonale wszystkim znanych anegdot o znakomitej satyryczce. W rezultacie powstała wzruszająca i szczera opowieść o Miłości przez duże „M”, która chwyta za serce, ale i budzi uśmiech. Całość dopełniają wypowiedzi przyjaciół małżeństwa – m.in. Hanny Śleszyńskiej, Artura Andrusa, Michała Urbaniaka, Ewy Bem, Krzysztofa Daukszewicza.

 

Krystyna Pytlakowska o książce: „Wojciech Karolak nie znosi wyjazdów, ale w tę podróż wybrał się ze mną bez większych oporów. Być może dlatego, że nie musiał zabierać ze sobą ciężkich walizek – wystarczyły wspomnienia. Pojechaliśmy do miejscowości Przeszłość, zatrzymując się na kilku przystankach.
To książka wyjątkowa, bo o wielkiej miłości do absolutnie niezwykłej kobiety – Marii Czubaszek, jego żony. (…) Dzisiaj już wiem, dlaczego Marysia Czubaszek pokochała właśnie jego. Prawdę mówiąc, sama się w nim zakochałam, ale jestem bez szans, bo to facet jednej kobiety. Jeżeli nie wierzycie, po prostu przeczytajcie tę książkę”.