Dorobek muzyczny

Piosenka

RECITAL HANNY ŚLESZYŃSKIEJ

Recital to estradowa prezentacja wizerunku muzycznego Hanny Śleszyńskiej, która jest nie tylko znakomitą aktorką, ale również znakomitą wokalistką, Laureatką I nagrody XIII-go Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

Usłyszymy filmowe przeboje z repertuaru Lizy Minnelli – „New York, New York” oraz „Mein Herr”, z musicalu Chicago – utwór „Mama Morton (When You’re Good to Mama)”, czyli wielkie hity musicalowe śpiewane po polsku w polskiej adaptacji. Także piosenki ze spektaklu „Criminale Tango”, Porucznik Ola”, „Portofino” oraz song Brechta – „Pieśń o żuciu gumy”, piosenkę liryczną „Mężczyzna na lotni” z tekstem Adama Nowaka, „O tych, co się za pewnie poczuli” z tekstem Wojciecha Młynarskiego, „Wszystko się chwieje” W.Korcza z tekstem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Grande valse frotté” Jonasza Kofty – pastisz „Grande Valse Brillante” Ewy Demarczyk. Ponadto usłyszymy humorystyczne teksty Waligórskiego „Kariera Marysi” i „Ballada ćwiczebna na tempo i dykcję”, a także: „Windą do nieba” zespołu Dwa plus jeden, „Troszeczkę słońca” (ABI Giezynt).

 

Jak widać, repertuar muzyczny Hanny Śleszyńskiej wykracza poza obszary zarezerwowane przez kulturę pop. Nie schlebia tanim gustom, skłania do refleksji i daje poczucie uczestnictwa w wydarzeniu artystycznym.

TERCET CZYLI KWARTET

Tercet czyli kwartet. Troje śpiewających aktorów oraz kompozytor – pianista. Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus oraz Wojciech Kaleta tworzą formację estradową, w której łączą piosenkę, aktorstwo i kabaret.

 

Złote przeboje, bo tak można zatytułować program Tercetu to składanka hitów z lat 70-tych i 80-tych, zaprezentowanych w satyryczno – pastiszowej interpretacji. Artyści zabierają widza w muzyczną podróż. Najpierw do Australii wcielając się w braci Gibbs z Bee Gees, potem do Szwecji parodiując zespół ABBA, by za chwilę ukazać się w czarnych garniturach, jako Blues Brothers z Chicago. W programie usłyszymy także brzmienie przebojów piosenki włoskiej, hiszpańskiej i oczywiście polskiej.

 

A wszystko to zanurzone w aurze humoru dzięki zabawnym tekstom piosenek i kabaretowym skeczom. W tej roli występuje Piotr Gąsowski, który pomiędzy utworami zabawia publiczność dowcipami scalając program w nieprzerwane pasmo scenicznych wydarzeń. Niemniej należy wspomnieć, że każdy z artystów odciska swe indywidualne piętno. Hanna Śleszyńska w brawurowej interpretacji piosenki „New York, New York” z repertuaru Lizy Minnelli, Robert Rozmus wcielając się w postać Krzysztofa Krawczyka a Wojciech Kaleta w Eltona Johna w mega hicie „Blue eyes”.

x10www
x16www_0
DUŻO KOBIET BO AŻ TRZY

„Dużo kobiet, bo aż trzy” to spektakl muzyczno – kabaretowy, którego gospodarzem jest człowiek – orkiestra, czyli Artur Andrus.

 

Na scenie towarzyszyć mu będę trzy cudowne artystki: Hanna Śleszyńska – jedna z najbardziej wszechstronnych i lubianych aktorek, podziwiana z równym entuzjazmem w teatrze, telewizji, filmie czy kabarecie, Magda Umer – piosenkarka kultowa, artystka o rzadko spotykanej charyzmie, autorka niezapomnianych spektakli i programów telewizyjnych, poświęconych legendom polskiej piosenki i Joanna Kołaczkowska – lubiana przez publiczność, weteranka polskiej sceny kabaretowej.

 

W programie usłyszymy dialogi satyryczne oraz piosenki autorstwa między innymi Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Artura Andrusa oraz składanki światowych przebojów. Część wieczoru będzie poświęcona Marysi Czubaszek, nadal będzie z nami we wspomnieniach, anegdotach, opowieściach, nadal będzie nas rozbawiać ale może tez i trochę wzruszać.

 

Akompaniują: Wojciech Borkowski, Wojciech Kaleta, Wojciech Stec, Łukasz Borowiecki

Galeria Zdjęć
Najbliższe spektakle:

Nie znaleziono wydarzeń